2016 március

Mik a céljaid?

A kérdésre kétféleképpen lehet válaszolni: vagy vannak konkrét céljaid, vagy nincsenek. Ha van, hogyan lehetne könnyebben elérni azokat? Ha nincs, miért legyen? Ha gyerekeket kérdezel, hogy mi lesz ha nagy lesz, nem adják alább királylánynál és űrhajósnál.

target-1180236_640

Biztos előfordult már, hogy amiket célként felállítottál, komoly erőfeszítések árán sem jöttek össze. Végigolvastad az összes fellelhető ezo irodalmat, vizualizáltál és mindenféle gyakorlatokat végeztél, mégsem működött úgy, ahogy szeretted volna.

Ennek több oka lehet, melyek közül az egyik, hogy olyan fontossá tetted a célod elérését, hogy tudat alatt már inkább a problémák közé sorolódott. Ezért beindul egy mechanizmus, ami – mivel a kellemetlenségeket szeretnéd elkerülni – megvéd attól, hogy teljesüljön, amit szeretnél. Ezekkel kapcsolatban el lehet engedni minden gátló tényezőt, ami lehetővé teszi, hogy sokkal könnyebben és gyorsabban jelenjen meg az életedben, amit szeretnél.

Most azt az esetet nézzük meg, amikor nincs cél. Ha így van, ne okold magad, de tudnod kell, hogy az életet a célok hajtják előre, különben az – ahogy a nevében is benne van – céltalanná válik. A természet egyik alaptörvénye, hogy időt és energiát kell fordítani arra, hogy – például a testedet, a lakóhelyedet, a környezetedet – karban tartsd. Különben szétesik.

Célok nélkül nincs az a motiváció, ami az életet összetartaná. Ha nincs idő és energia befektetve, hogy fejlődjünk, hogy karban tartsuk magunkat és a testünket – a füvet elborítja a gaz és a természet átveszi az irányítást.

Mégis mit lehet tenni ilyenkor?

Tapasztalatom szerint a céltalanság mögött olyan érzések, hitek húzódnak, amik az érdemtelenségről szólnak. A környezetből (ehhez elég a Tv is) túl sokszor hallunk olyan sugalmazást, hogy nem vagyunk eléggé… nos, elegek. Ez a sok negatív hiedelem egy idő után páncéllá nő és elfedi a célokat.

Ezeket a hiedelmeket, érzelmeket el lehet engedni, leginkább azért, mert nem igazak. Ahogy egyre többet engedsz el ezekből, azt fogod észrevenni, hogy felbukkannak a célok, vágyak, és egyre inkább úgy érezheted, hogy elérheted, és megérdemled őket.

Azt, hogy hogyan, megtanulhatod az Elengedés Módszertana tanfolyamon, ahol nemcsak megtanítom, de gyakorlatban meg is mutatom, hogyan tudsz elengedni, Budapesten április 16-17-n. A részletekhez kattints ide.

Mik a céljaid? Read More »

Úgy tűnik, hogy a világ ellened van?

Amikor semmi sem akar működni, amikor úgy érzed, hogy semmi sem sikerül, amikor meg vagy győződve róla, hogy az egész világ ellened van és ennek soha nem is lesz vége:

világ

Tudd, hogy mindez téged szolgál. Csak még nem tudod, hogyan. Csak figyelj!
Lehet, hogy valami olyan van kialakulóban, amire vágysz, csak másképp látod a dolgokat.

Mi van, ha egy pillanatra elengeded azt, ahogy hiszed, hogy látod a világot, hogy sokkal szélesebb lehessen a látómeződ? Hogy lásd, igazából nincs miért aggódni.

Azt, hogy hogyan, megtanulhatod az Elengedés Módszertana tanfolyamon, ahol nemcsak megtanítom, de gyakorlatban meg is mutatom, hogyan tudsz elengedni, Budapesten április 16-17-n. A részletekhez kattints ide.

Úgy tűnik, hogy a világ ellened van? Read More »

Elengedés Módszertana

Ha úgy érzed, hogy lenne valami az életedben, a kapcsolataidban, vagy egyáltalán a világban, amivel kapcsolatban szeretnéd magad jobban érezni, szeretettel ajánlom az Elengedés Módszertana tanfolyamot.

Elengedés MódszertanaAz Elengedés Módszertana egy gyengéd önsegítő és tudatosságfejlesztő módszer akadályok, negatív érzelmek, érzelmi terhek, traumák gyors és hatékony feloldására.

A módszerről bővebben itt olvashatsz:

http://www.tobbminttudat.hu/elengedes-modszertana/

A kétnapos tanfolyam időpontja Budapesten:
2016. április 16-17-én 10:00 – 17:00 óráig
Helye: Éden stúdió, Budapest, IX.ker. Ráday u. 29.

Jelentkezni és érdeklődni lehet:

Németh Miklós
e-mailben: nemethmiklos77 (kukac) gmail.com
telefonon: 06 30/376-8018

 

Elengedés Módszertana Read More »

Milyenek a kapcsolataid?

Ha már vannak problémák, egyszerűen kidobjuk, vagy megjavítjuk a kapcsolatot? A te kapcsolataid milyenek?

kapcsolataidMa Magyarországon a házasságkötések fele válással végződik. Ez lehet, hogy nem a jó irány. Egy gondolat arról, hogy hogyan értem:

„Valaki megkérdezett egy idős házaspárt, hogy hogyan képesek 50 év után is elviselni egymást. Ezt válaszolták: – Nos uram, mi abban az időben nőttünk fel, amikor ha valami nem működött megjavították, és nem eldobták.”

Nemcsak a házasságban, de bármilyen emberi kapcsolatban rajtunk múlik, hogy megjavítjuk, vagy hagyjuk, hogy magától szétessen. Ha tudjuk, hogy hogyan működünk, megoldhatjuk a problémákat, vagy akár megelőzhetjük, el is kerülhetjük a konfliktusokat.

Konfliktushelyzetben felmerül a kérdés, hogy például fontosabb -e a kapcsolatnál az, hogy igazunk legyen? Fontosabb -e a sérelem, ami ért? Egy vita tényleg megkérdőjelezi a szeretetet, vagy csak nem értünk egyet?

Az a sok elképzelés, amit magunkévá tettünk az évek során, egy torz képet ad a másikról. A legtöbb problémának ez az alapja. De ha hajlandóak vagyunk legalább nyitottá válni arra, hogy másképp is lehet, hogy elengedjük ezeket az elképzeléseket, kitisztulhat a kép és új alapokra helyeződhet a kapcsolat.

Azt, hogy hogyan, megtanulhatod az Elengedés Módszertana tanfolyamon, ahol nemcsak megtanítom, de gyakorlatban meg is mutatom, hogyan tudsz elengedni, Budapesten április 16-17-n. A részletekhez kattints ide.

Milyenek a kapcsolataid? Read More »

Az ítélet mint teher

Az ítélkezés nem amiatt rossz, mert nem illik, hanem mert az ítélet meghatározza az életedet és keretek közé szorít.

meteorite-1060886_640Biztos tapasztaltad már, amikor valaki panaszkodott neked (olyan, aki igazából nem akar változtatni), hogy a panaszáradat végére valahogy gyengébb, fáradtabb lettél. Ebből már érezhetted, hogy az ítélet nem a barátod, de van egy ennél is károsabb oldala, mégpedig az, hogy amilyen gondolatba sok energiát fektetsz, azt meg is teremted.

Az ítélet mint teher Read More »